AGD Gastronomia

Mini chłodziarka – zalety oraz wymiary

Jeśli masz stosunkowo niewielką kuchnię, mieszkasz w swoim domu samotnie, lub z jakichś innych względów nie potrzebujesz dużych mebli do swojej kuchni, postaw na mini chłodziarkę.

Mini chłodziarki to mała lodóweczka, którą możesz postawić gdziekolwiek chcesz, w swojej kuchni. Najbardziej przydadzą się do tych mniejszych pomieszczeń, gdzie chcesz pomieścić jeszcze inne sprzęty, meble, czy urządzenia. Jeśli urządzasz więc niewielką kuchnię pod względem powierzchni – postaw na mini chłodziarkę, do której zmieścisz najpotrzebniejsze produkty. Lodówki takie przydają się również w małej gastronomii, do małych punktów x jedzeniem, kiedy chcesz zaoszczędzić.

Lodówka ta jest stosunkowo dużo tańsza od zwykłego, przeciętnego sprzętu. Mieści się wszędzie. Zaoszczędzasz więc przy tym pieniądze oraz dodatkowe miejsce w kuchni. Lodówka spisuje się wszędzie, można ją z łatwością przenosić. Małe lodóweczki zazwyczaj mierzą 85 cm wysokości oraz 50-55 cm szerokości, a ich głębokość sięga do 60-63 cm. Poza tym lodówki te są tak małe, że nie zajmują za dużo miejsca w kuchni oraz zaoszczędzisz na prądzie – są energooszczędne.

Koszt oraz dobra marka

Na rynku jest wiele producentów takich lodówek. W zależności od jakości mini chłodziarki kosztują różnie – od około 200 zł nawet do 700 zł. Producenci z biegiem lat stawiają na coraz lepszą technikę, niezawodność oraz wysoką gwarancję, że dana lodówka tak szybko się nie popsuje. Popularne marki to Amica czy Hondi. Dobrze mrożą oraz najogólniej mówiąc, są mniejszym zamiennikiem dużych lodówek.

Lodówki turystyczne

Na rynku istnieją też lodówki turystyczne. Są zbudowane specjalnie tak, żeby łatwo je było gdziekolwiek przenieść. Posiadają specjalne uchwyty, dzięki którym śmiało, można zabrać je w podróż. Są lodówki kolorowe, na przykład różowe lub niebieskie, w zależności od upodobań. Nie kosztują więcej niż tradycyjne mini chłodziarki i sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy zabierasz je w podróż. Są przystosowane do różnych warunków.