Miksery

Mikser planetarny. Dlaczego warto go kupić?

Mikser planetarny to urządzenie, które nazywa się inaczej robotem kuchennym. Dlaczego nazywa się planetarny? Ruchy mieszadeł przypomina ruch wokół własnej osi – podobnie jak planeta Ziemia. Poza tym jest wszechstronny. Robot posiada mnóstwo końcówek, dzięki czemu przygotuje nawet najtrudniejsze jedzenie. W porównaniu do zwykłego miksera, włączając urządzenie – możesz spokojnie zająć się czymś innym, działa więc samodzielnie. Posiada wbudowaną michę razem z końcówkami.

Czy różni się od zwykłego miksera?

Do użycia zwykłego miksera potrzebna jest nasza praca – to my go trzymamy w rękach. Robot planetarny radzi sobie sam z takim zadaniem. Poza tym końcówki mieszają znacznie szybciej niż u zwykłego miksera oraz posiadają znacznie więcej mieszadeł niż ten mikser tradycyjny.

Warto więc zainwestować pieniądze w kuchenny robot, który zrobi za ciebie wszystko. Robot znacznie cię odciąży, zaoszczędzisz czas, a przy tym przygotowany posiłek będzie wspaniale przygotowany, co za tym idzie – bardzo smaczny! Poza tym dzięki tak licznym końcówkom możesz w kuchni poeksperymentować.

O czym należy pamiętać przed zakupem?

Sprawdź, czy urządzenie w ofercie ma możliwość mycia w zmywarce. Będzie to dodatkowym atutem i znacznie odejmie ci pracy niż przy tradycyjnym myciu. Dodatkowo im większa moc urządzenia, tym lepsze jego działanie. Powinna mieścić się w 600-1000 W. Zwróć uwagę na to, czy jest możliwość podkręcenia szybkości obrotów oraz na wielkość mis, którą dostosujesz do swoich potrzeb.